Rychnov na Moravě, chalupa 293 m2, pozemek 1356 m2, garáž, studna - rodinný dům

Rychnov na Moravě | 120 m²

ID M00221
Kontakt
prodáno
Včetně provize a poplatků.

Ve výhradním zastoupení majitele nemovitosti Vám představujeme zajímavý rodinný dům vystavěný začátkem minulého století, s klenutými stropy obytných místností, kamenným klenutým sklepem 10 m2 a vlastní studnou, v klidné lokalitě Rychnova na Moravě. Nemovitost je ve zcela původním stavu, staticky bez závad, suchá, nedotčená necitlivými zásahy, určená k celkové rekonstrukci. Dům ze zdiva kámen - cihla a šířkou obvodových stěn 70 cm má pod tradiční polovalbovou střechou prostornou půdu vhodnou k vestavbě dalších místností. Přibližná užitná plocha 120 m2 je tvořena dispozicemi přízemí: garáž 18 m2 s vjezdem z ulice, vstupní předsíň, samostatná koupelna, WC, tři neprůchozí obytné místnosti a kuchyň s okny do zahrady. Na tuto část navazuje bývalá kovárna, kterou lze přebudovat na další obytnou místnost 25 m2. Všechny obytné místnosti jsou propojeny dlouhou verandou s okny orientovanými do uzavřeného zatravněného dvora o výměře 75 m2. V domě je rozvedena elektřina, voda je z vlastní studny. Lze se připojit na veřejný vodovodní řad, plyn a výhledově i na splaškovou tlakovou kanalizaci. Vytápění je nyní řešeno lokálně, kamny na tuhá paliva v místnostech.
Zatravněná zahrada o výměře 1063 m2 se mírně svažuje k potoku a je částečně oplocená.
Nemovitost se nachází v klidné části obce, několik minut pěší chůze od koupaliště a dětského hřiště, zastávka autobusu (Moravská Třebová - Lanškroun) je asi 150 m daleko. V Rychnově na Moravě žije více než 600 obyvatel, je zde také mateřská škola, obchod, pošta, obecní úřad, restaurace a fotbalové hřiště. V okolí najdete lesy s dančí oborou, přes obec vede cyklostezka.
Nemovitost je vzhledem k širokým možnostem rekonstrukce a svému umístění vhodná k trvalému bydlení i celoroční rekreaci.
S případným financováním pomůžeme.
Zevrubné informace Vám rádi poskytneme při prohlídce nemovitosti. Těšíme se na Vás.

KategorieChalupa
LokalitaRychnov na Moravě
OkresSvitavy
Velikost4 pokoje
Plocha užitná120 m²
Plocha pozemku1.356 m²
Plocha zastavěná293 m²
Plocha zahrady1.063 m²
Stav objektuPřed rekonstrukcí
BudovaSmíšená
Typ domuPřízemní
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaObytná
Rok výstavby1905

Lokalita

Rychnov na Moravě
Máte zájem o tuto nemovitost?
Kontaktujte makléře